Telefon:     690 936 501 (dr inż. Bogusław Madej)
Email:         bmadej@atut-bm.pl ; biuro@atut-bm.pl

OPINIE KLIENTÓW O NASZYCH SZKOLENIACH

certyfikat_biznesu

Załadunek pojazdów i mocowanie ładunków

Nasze podręczniki specjalistyczne

Książka "ZAŁADUNEK POJAZDÓW I MOCOWANIE ŁADUNKÓW W TRANSPORCIE DROGOWYM"(wydanie II)

 

Nieprawidłowy załadunek pojazdu i nieskuteczne mocowanie na nim ładunków lub brak tego mocowania jest znacznym zagrożeniem transportu ładunków w ruchu drogowym. Błędy z w załadowaniu pojazdu mogą wywołać przekroczenie jego dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisków jego osi na jezdnię. To z kolei jest niebezpieczne dla wytrzymałości konstrukcji pojazdu oraz prowadzi do przyspieszonego zużycia nawierzchni drogowych. 

Z kolei nieprawidłowe mocowanie ładunku na pojeździe lub brak jego mocowania pozwala ładunkowi w czasie jazdy do przemieszczania się w czasie ruchu pojazdu powodując znaczne zagrożenie w ruchu drogowym. Przemieszczający się ładunek może być przyczyną śmierci kierowcy lub przypadkowych osób znajdujących się w pobliżu pojazdu w chwili spadnięcia z niego ładunku.

Z tych względów wszystkie osoby zajmujące się załadunkiem pojazdów i mocowanie na nim ładunków oraz osoby ponoszące odpowiedzialność za wykonywanie tych czynności muszą posiadać wiedzę w jaki sposób wykonywać te czynności, aby transport drogowy rzeczy nie powodował zagrożeń w ruchu drogowym.

 

Książka skierowana jest jako poradnik dla:

  • osób w przedsiębiorstwach produkcyjnych zajmujących się załadunkiem pojazdów i mocowaniem na nich ładunków (nadawców i odbiorców),
  • osób w przedsiębiorstwach produkcyjnych odpowiedzialnych za czynności załadunkowe i mocowanie ładunków (nadawców i odbiorców),
  • przewoźników drogowych rzeczy,
  • kierowców przewożących rzeczy,
  • ośrodków szkoleń transportowych,
  • studentów szkół wyższych i uczniów technikum o profilu transportowym, spedycyjnym i logistycznym.

Prowadzimy również szkolenia tradycyjno-internetowe (blended-learning) i internetowe (e-learning) przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego, na których podręcznik jest udostępniony nieodpłatnie, jako materiały szkoleniowe w formie papierowej (na szkoleniach tradycyjno-internetowych) lub elektronicznej (na szkoleniach internetowych).

Informacje o książce:

ISBN: 978-83-961911-2-0.
Wydawca: ATUT-BM Sp. z o.o., 03-137 Warszawa, ul. Pasłęcka 10D/5.
Autorzy: Bogusław Madej, Robert Madej.
Rozmiar książki: B5
Ilość stron: 115
Okładka: miękka lakierowana
Cena: 38 PLN (brutto) + koszty przesyłki

 

U W A G A :

Nasze podręczniki papierowe sprzedaje nasz dystrybutor

T.S. Learn - Jacek Kurcz

Poniższy przycisk przeniesie Cię do dystrybutora celem zakupu książki

 

Dbamy o to, aby nasze podręczniki były zawsze aktualne.